Нов Зеланд целосно ги отвори своите граници за сите посетители

Од:

Границите на Нов Зеланд од денеска се целосно отворени за посетители од целиот свет, првпат од март 2020 година поради пандемијата со Ковид-19.

Целосниот процес на повторно отворање заврши во неделата на полноќ по локално време, кога на посетителите на кои им беше потребна виза, како и на странските студенти, им беше дозволено да се вратат во Нов Зеланд.

Сепак, повеќето патници кои доаѓаат во Нов Зеланд мора да бидат вакцинирани против Ковид и да бидат двојно негативни на тестот пред пристигнувањето, но сепак, веќе нема карантин.

Би можело да ве интересира

Надеж во справувањето со Ковид-19: Имунолошката меморија сугерира крај на пандемијата

А1он

Годинава го означи почетокот на крајот на пандемијата на Ковид-19, што не очекува во 2023 година

А1он

Твитер ги укина мерките за борба против дезинформациите за Ковид-19

Катерина Ѓуровски

Кинеските власти се обидуваат да ги задушат протестите против Ковид-19

А1он

ЕК: Ковид-19 да се смета за професионална болест во релевантните сектори

А1он

ВИДЕО: Полицијата ги запира луѓето во Шангај и ги брише фотографиите од протестите од нивните телефони

А1он