(ВИДЕО) Њујорк: Полициска потрага по човек кој влетал со автомобил во луѓе

Полицијата е во потрага по возач кој со автомобил влетал во луѓе при што убил една жена и повредил три други лица.

Инцидентот се случил пред ноќен клуб во Квинс утрово, јави Си-Би-Ес.

Две од трите повредени лица се во критична состојба, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Трамп: Соборивме ирански дрон

Анкета: Бајден со најголема популарност кај демократите за да му се спротивстави на Трамп

САД со нови санкции кон Русија поради задржаните украински морнари

Ана Ололовска

Трамп: Соборивме ирански дрон во Ормутскиот Теснец

Ана Ололовска

ФеД: Економската активност во САД продолжува да расте со умерено темпо

Ана Ололовска

Рикер: САД нема да биде судија во внатрешната политика на Албанија

Ана Ололовска