Напаѓачот од Тајланд што избодел и пукал во деца е поранешен полицаец: Избегал со бел пикап, конзумирал наркотички средства

Од:

Тајландската полиција трага по напаѓачот, кој упаднал во градинка, избодел и пукал во деца и постари лица. Во нападот загинаа најмалку 30 лица, меѓу кои и деца, а се стравува дека оваа бројка не е конечна.

На социјалните мрежи е објавена фотографија од бараниот напаѓач.

Според неофицијални информации, осомничениот се вика Пања Камраб, поранешен полицаец кој бил отпуштен од службата поради консумирање наркотична дрога.

Локалните медиуми јавуваат дека тој избегал со бел пикап, а јавноста е предупредена дека се работи за многу опасна личност.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожар на танкер во Тајланд, еден загинат

Ана Ололовска

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

А1он

Лидерот на Хонг Конг позитивен на коронавирус по самитот на АПЕК на Тајланд

А1он

Тригодишно девојче го преживеа масакрот во Тајланд

Горан Наумовски

Само едно дете го преживеа масакрот во Тајланд, семејства се собираат околу градинката држејќи детски играчки во рацете

А1он

(ВИДЕО) Грозоморни детали за масакрот на Тајланд: Убиени бремена негувателка и двегодишни деца

Катерина Павлова-Николовска