Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Од:

Тројца полицајци се ранети во напад со нож откако се појавиле во куќа поради безбедносна проверка во американската сојузна држава Охајо.

Полицијата на Кливленд била повикана на местото на инцидентот во градот Билингем, откако добила повик за проблематичен возрасен маж, пренесе „Мирор“.

Кога пристигнале на местото на настанот затекнале маж со нож кој ги нападнал.

Двајца од нив се здобиле со убодни рани, а третиот бил расечен.

Тие се префрлени во болница каде им била укажана лекарска помош.

За инцидентот во петокот е уапсен 34-годишен маж кој со полесни повреди е пренесен во болница.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати