Најмалку петмина ранети во оружен инцидент во Лос Анџелес

Од:

Најмалку пет лица се ранети во пукање на плажа во Лос Анџелес, јавуваат американските медиуми. Пукањето се случило во 17:44 часот по локално време на плажата Ројал Палмс во областа Сан Педро.

Брза помош превезе четири лица со прострелни рани во локалните болници. Околу 19.00 часот полицијата дознала дека петтата жртва во болница ја однел пријател. Од полицијата велат дека дел од повредените се во стабилна, а други во критична состојба.

Осомничениот побегнал со автомобил од местото на настанот, но се уште не е уапсен.

„Трагично иронично е што денеска бевме домаќини на откуп на оружје недалеку од местото на престрелката“, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Уапсен погребник: Наплатувал, а не ги закопувал починатите, во фирмата пронајдени трупови во фаза на распаѓање

САД и ЕУ и се закануваат на Русија: „Ова е исклучително опасна ескалација“

Американските власти уапсија двајца кинески агенти

Татко и син од САД 10 години мамеле на лотарија, заработиле повеќе од 20 милиони долари

Ана Ололовска

Татко претепан до смрт додека го бранеше синот: Тинејџери го нападнаа, сакаа да ја прoдолжат тепачката што започна на училиште

Пукање пред училиште во Питсбург: Ученик уби друг ученик, часовите прекинати