Најмалку едно лице загина, а неколку се повредени во престрелка во Орландо

Од:

Најмалку едно лице загина, а неколку други се повредени во престрелка во Орландо, Флорида, соопшти полицијата.

Приближно во 23 часот по локално време, полицајците од полицискиот оддел во Орландо реагираа во областа на Ајрон Веџ Драјв и јужното езеро Орландо во врска со неколку испукани истрели и, по пристигнувањето, пронајдоа повеќе лица.

– Работиме на идентификација на сите повредени. Истрагата е во тек, кога ќе имаме повеќе информации ќе ја информираме јавноста, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пукање на забава: Има мртви, неколку повредени

Предраг Петровиќ

Америка го ограничи движењето на својот дипломатски персонал во Израел

Стејт департментот потврди дека ќе стави вето на приемот на Палестина во ОН во Советот за безбедност

Горан Наумовски

Белата куќа се противи на палестинската државност

Џонсон: Путин ќе продолжи да маршира низ Европа, Балканот може да биде следен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Едно лице загина откако цистерна со нафта експлодира на автопат во Алабама