Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Од:

Најмалку 27 луѓе загинаа, од кои поголемиот број деца при пожар во училиште во главниот град на Либерија, Монровија.

Се претпоставува дека пожарот избил рано наутро додека учениците во куранското училиште спиеле во зграда во близина на џамијата.

Според првичните информации пожарот е предизвикан поради дефект на електричната инсталација.

Би можело да ве интересира

Голем пожар во атарот на росоманското село Паликура

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пожар близу Лос Анџелес, две лица загинаа, 100.000 евакуирани

Откако им изгоре куќата, семејството Воденски од беровско Русиново, остана и без својата плевна

Ана Ололовска

ВИДЕО: Петмина повредени во пожар на железничката станица во Џеда

Пожар во село Коњаре

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова