Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Од:

Најмалку 27 луѓе загинаа, од кои поголемиот број деца при пожар во училиште во главниот град на Либерија, Монровија.

Се претпоставува дека пожарот избил рано наутро додека учениците во куранското училиште спиеле во зграда во близина на џамијата.

Според првичните информации пожарот е предизвикан поради дефект на електричната инсталација.

Би можело да ве интересира

Опожарен угостителски објект во Бутел, нема повредени

Ана Ололовска

Мизрахи: На семејството чии деца загинаа во пожарот понудено им е сместување и парична помош

А1он

Спасовски: Ќе обезбедиме помош за семејството кое во пожар ги изгуби двете малолетни деца

А1он

Две деца загинаа во пожар во Шуто Оризари

А1он

Се запaли плинска боца во куќа во Кавадарци, од Противпожарната апелираат на внимателност

Ана Ололовска

Пожарникари интервенираа во два опожарени објекта во Скопје и еден во Битола

А1он