Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Од:

Во пожар во мала станбена зграда во Ханој, Виетнам рано утринава загинаа најмалку 14 лица, а најмалку тројца се повредени, соопштија локалните власти.

Пожарот избувнал нешто по полноќ во петкатница во која имало станови за изнајмување и продавница за електрични велосипеди, а еден час подоцна бил ставен под контрола, јавува ВНА.

Пожарникарите успеале да спасат седум лица, соопшти Министерството за јавна безбедност.

Би можело да ве интересира

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Виетнам има човек кој не спиел од 1962 година

Предраг Петровиќ