На Филипините 3.256 заразени со коронавирусот, 152 починати

Од:

Филипинското Министерство за здравство денеска соопшти дека во земјата се пријавени уште осум смртни случаи од коронавирусот и 152 новозаразени пациенти.

Со тоа бројот на пациенти со Ковид-19 на Филипините достигна 3.256 лица, а вкупно 152 починале.

Би можело да ве интересира

Екстремни горештини на Филипините

Во свлечиште на Филипините загинаа 11 лица, а 110 се исчезнати

(ВИДЕО) Бизарна пресметка на далечниот исток: Кинезите со воден топ „пукаат“ во филипински брод

(ВИДЕО) Силен земјотрес на Филипини

Горан Наумовски

Силен земјотрес ги погоди Филипините, издадено е предупредување за цунами

Еруптира вулкан на Филипините: Училиштата затворени, издадено предупредување за авиони