Медведев: Голема Русија повторно се раѓа

Од:

Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, се огласи по потпишувањето на указот за пристапување на четирите окупирани украински региони во Руската Федерација. Тој испрати важна порака преку својот профил на „Телеграм“.

„Вистината триумфира! Голема Русија повторно се раѓа“, напиша Медведев.

Рускиот претседател Владимир Путин претходно во Кремљ го потпиша указот за прием на Херсонската и Запорошката област, како и Донецката и Луганската Народна Република во составот на Руската Федерација.

Би можело да ве интересира

„Идиоти“, „високорангирани морони“ и „уште една будала“

Катерина Ѓуровски

Медведев: Се поблиску сме до апокалипса

Медведев: Дедото Бајден што умира можеби сака да земе половина од човештвото со себе во смрт

Медведев: Нуклеарната апокалипса не само што е можна, туку и веројатна

Москва: Само да не го изберат „типот со деменција“

Медведев бесен на Твитер

Ана Ололовска