Макрон се сретна со семејствата на заложниците кои ги држи Хамас

Од:

По пристигнувањето во Израел пред кратко време, Емануел Макрон беше одведен директно да се сретне со израелско-француските граѓани кои ги загубија најблиските, како и со семејствата на заложниците.

Макрон ќе разговара со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Би можело да ве интересира

Хамас предупредува дека ќе стави крај на преговорите поради смртта на 104 Палестинци

Солзите на маж од Газа кој изгуби 103 членови на семејството во еден ден: За кого да се вратам

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ќе има примирје во Газа за Рамазан најави Бајден

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Нетанјаху и Хамас продолжуваат со радикалните изјави, во позадина се преговара за мир

(ВИДЕО) Неколку лица се уапсени по судирите меѓу земјоделците и полицијата на саемот во Париз

Горан Наумовски

Израел испраќа тим во Париз на мировни преговори, го предводи шефот на Мосад