Јапонија: Во тек потрага по севернокорејски брод

Од:

Јапонските власти денеска покренаа потрага по севернокорејскиот рибарски брод, кој потона во Јапонското Море.

Друг севернокорејски брод, по телефон ги известил поморските власти на Јапонија дека брод потонал во северниот дел на морето, во местото познато и како Јамато Шелоус, соопшти портпаролот на јапонската крајбрежна стража.

Судбината на екипажот на потонатиот брод е непозната.

Би можело да ве интересира

Рекорден број на новозаразени со Ковид-19 во Токио

Ана Ололовска

Северна Кореја: Разговори со САД би му користеле само на Вашингтон

Ана Ололовска

Стејт департмент: Одобрена продажба на борбени авиони Ф-35 на Јапонија

Ана Ололовска

Во поплавите во Јапонија загинаа најмалку 62 луѓе

Ана Ололовска

Рекорден пораст на бројот на новозаразени во Токио

Ана Ололовска

САД тврдат дека нови снимки докажуваат оти Северна Кореја продолжува да произведува нуклеарно оружје

Ана Ололовска