Израел: „Водачот на Хамас е опкружен“

Од:

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант потврди дека силите на ИДФ се во срцето на градот Газа.

Тој додаде дека лидерот на Хамас во Газа, Јахја Синвар е опколен во бункер.

Но, министерот не кажа каде е тој бункер, пренесува Sky News.

Би можело да ве интересира

Хамас го одби предлогот за заложниците, сака да ја искористи ситуацијата со Иран тврди Израел

Катерина Ѓуровски

Израелците убија три сина и двајца внуци на шефот на Хамас во Газа

ВИДЕО: Хамас го одби примирјето, Израел објави кога ќе нападне на последното засолниште на Палестинците

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Постигнат е напредок за примирје во Газа објави египетска телевизија

Катерина Ѓуровски

Хамас најави дека нема да се откаже од барањето за прекин на огнот во Газа

Германски медиуми: Во Европа откриено складиште за оружје на Хамас