Хорор во Карипско Море: Ајкула и одгриза нога на 22-годишна девојка

Од:

Во напад на ајкула на островите Туркс и Каикос во Карипското Море, на Американка (22) од американската сојузна држава Конектикат и била откорна нога, објави Скај њуз.

Инцидентот се случил додека таа нуркала со пријател, а по нападот во тешка состојба била префрлена во болницата на островот, соопшти локалната полиција.

Вработен во одморалиште во близина на Ливард Марина повика полиција и го пријави нападот на ајкулата, барајќи медицинска помош.

„Скај“ наведува дека, нејзинаиот пријател не е повреден.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено