Грузија: Ослободени 43 заложници, напаѓачот во бегство

Од:

Министерството за внатрешни работи на Грузија соопшти дека 43 заложници се ослободени од филијалата на Банка на Грузија во градот Зугдиди, а напаѓачот побегнал.

Напаѓачот се уште е на слобода, а со себе земал и тројца заложници.

Неидентификуван вооружен маж вчера упадна во филијала на Банка на Грузија и зеде заложници.

Според локални медиуми тој барал половина милион долари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

Жарко Настоски

Грузија бара засилено американско присуство на Кавказ

Ана Ололовска

Помпео ја посети Грузија, илјадници протестираат против изборните резултати

Ана Ололовска

Судир меѓу полицијата и демонстрантите во Тбилиси кои бараат повторување на парламентарните избори

Ана Ололовска

По изборите во Грузија, победа прогласија и власта и опозицијата

Ана Ололовска

Парламентарни избори во Грузија

Ана Ололовска