Градоначалничката на Лас Вегас за напаѓачот: Нека изгние

Од:

Градоначалничката на Лас Вегас, Керолин Гудман изјави дека Стивен Педок, кој изврши масакр во нејзиниот град, е „трула душа“ и неговиот чин го спореди со пукање кон патки на лента.

Гудман во изјава за Си-Ен-Ен рече дека не и е јасно како некој таков се осмелил да направи такво нешто кон недолжни луѓе.

– Во прашање е болен и ирационален човек, кој немал никакво право да го направи тоа што го направи.

– Нека гние, изјави Гуидман.

Таа додава дека никога веќе нема да го изговори неговото име и кон тој став се придржуваше за време на интервјуто. Таа беше прва која повика на донирање крв по масакрот.

Би можело да ве интересира

Фотографии од најскапиот хотелски апартман во светот

Полицијата во Лас Вегас истражува обвиненија за силување против Роналдо

Кристијан Ландов

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Ана Ололовска

Лас Вегас: 45 луѓе се уште хоспитализирани по нападот на 1. октомври, дел од нив во критична состојба

Наум Локоски

Ненси Синатра повика да бидат стрелани членовите на НРА

Наум Локоски

Партнерката на напаѓачот во Лас Вегас: Не ни насетував што ќе се случи

Ана Ололовска