Голема рација во Германија: Запленет кокаин вреден милијарди евра

Од:

Германски истражители извршија рација во седум сојузни држави – и запленија кокаин вреден милијарди евра.

Истражителите рекоа дека тоа е „најголемата заплена на кокаин“ во Германија. Запленети се десетици тони дрога, а седум лица се уапсени.

Рациите беа извршени во Северна Рајна-Вестфалија, Баварија, Берлин, Бранденбург, Хамбург, Хесен и Долна Саксонија.

Би можело да ве интересира

Активисти се залепија за пистата на аеродромот во Келн, откажани летови

Германија го повика турскиот амбасадор на разговор поради прославата на Демирал на ЕУРО

Катерина Ѓуровски

Судир меѓу полицијата и демонстрантите на конгресот на АфД, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Се зголемува бројот на антисемитски инциденти во Германија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Данска се гради најголемиот подводен тунел во светот