Голем пожар во Сплит, гори магацин за автомобилски гуми

Од:

Триесетина пожарникари од Сплит гаснат голем пожар кој избувнал околу 2.40 часот во магацин за автомобилски гуми во месноста Дујмовача, информираат пожарникарите и полицијата.

Засега не е познато што го предизвикало пожарот.

Би можело да ве интересира

По негодување во јавноста, Сплит се премисли: Жељко Самарџиќ може да одржи концерт во градот

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

И Жељко Самарџиќ доби забрана за настап во Сплит: „Одлуката е моја, имам такво право“

Предраг Петровиќ

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница