Германската полиција уапси маж осомничен дека е член на ИСИС

Од:

Германската полиција уапси маж осомничен дека е член на ИСИС откако доброволно се пријавил да работи во тимот за безбедност на Европското фудбалско првенство од 14 јуни до 14 јули во Германија.

Уапсен е Суфијан Т.(23), кој се пријавил да работи како обезбедување на „пропратни настани“ пред фудбалскиот стадион во Келн, објави Сан.

При апсењето биле одземени повеќе мобилни телефони и 2.500 евра, а осомничениот се бранел молчејќи.

Би можело да ве интересира

Германија го повика турскиот амбасадор на разговор поради прославата на Демирал на ЕУРО

Катерина Ѓуровски

Судир меѓу полицијата и демонстрантите на конгресот на АфД, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Се зголемува бројот на антисемитски инциденти во Германија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Данска се гради најголемиот подводен тунел во светот

Германски полицаец загина, а друг е тешко повреден додека го обезбедувале Виктор Орбан

Горан Наумовски