ФСБ: Четворица терористи уапсени во близина на границата со Украина

Од:

ФСБ (Федералната служба за безбедност) во Русија соопшти дека четворица од уапсените биле приведени во близина на границата со Украина. Според нивните сознанија, терористите планирале таму да се скријат.

Како што пренесуваат руски медиуми, терористите имале релевантни контакти на украинска страна.

Сите уапсени терористи и нивни помагачи ќе бидат пренесени во Москва.

Би можело да ве интересира

Голема поплава на границата меѓу Русија и Казахстан, десетици илјади луѓе евакуирани

Русија се огласи за нападот на Иран на Израел

Катерина Ѓуровски

Нов воздушен напад во Луганск

А1он

Русија: Подгответе се за безусловна капитулација на Украина

Горан Наумовски

ВИДЕО: Голема евакуација на населението во регионите погодени од полави во Русија

Убиен е полицаец во Москва, негов колега е ранет