Двајца убиени во напад со нож во Германија

Од:

Најмалку две лица загинаа, а едно е тешко повредено во напад со нож во западниот германски град Лудвигсхафен, изјави портпаролот на полицијата во покраината Рајнска област – Пфалц.

Осомничениот сторител бил ранет во пресметка со полицијата.Мотивите за нападот сè уште се нејасни, а во тек е опсежна истрага, додаде портпаролот.

Областа во која се случи нападот е опколена од полицијата.

Би можело да ве интересира

Германската ЦДУ го исклучува од членство поранешниот шеф на разузнавачката агенција

А1он

Германскиот канцелар Шолц на четиридневна турнеја низ Јужна Америка

Ана Ололовска

Двајца Срби запознале маж преку страница за запознавање, па го убиле

Писториус: 100 милијарди евра не се доволни за покривање на потребите на германската војска

Горан Наумовски

Напаѓачот во возот во северна Германија е осудуван Палестинец, кој пред шест дена излегол од затвор

Во Германија уапсен второосомничен во случајот на шпионирање за Русија

А1он