Драма во Палермо: Tатко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата

Од:

Во Канчана, Сицилија, во четвртокот татко ги избодел сопругата и двете деца, а потоа се забарикадирал во куќата. Децата се пренесени со хеликоптер во болница во Палермо и се во тешка состојба.

Даниел Алба (35), по професија механичар, вчера во куќата ги избодел сопругата, ќерката Сара (3) и синот Кристијан (7), а потоа се заклучил.

Карабинерите веднаш пристигнале на местото на настанот, а со помош на преговарачите успеале да го убедат да излезе, пренесуваат италијанските медиуми.

Состојбата на повредените деца е многу сериозна. Со хеликоптер биле пренесени во детската болница во Палермо. Момчето било подложено на многу деликатна хируршка операција. И малата сестра која е интубиирана и има крвавење на мозокот е во тешка состојба.

Анета, сопругата на осомничениот, која има полско потекло, била пренесена во болница каде и била итна операција. Нејзината состојба е сериозна, но нејзиниот живот не е загрозен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Расправија и тепачка во италијанскиот Парламент

Семејство со три деца со автомобил падна во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

Серија земјотреси во околината на Неапол

ВИДЕО: Надојдена река однесе тројца млади во Италија, им се губи секаква трага

Поплави во Италија: Тројца млади исчезнаа во водата

Предраг Петровиќ

„Јас сум таа ку*ка Мелони, како сте“?

Предраг Петровиќ