Бројот на жртви од уривањето на зградата во Мајами достигна 90 луѓе

Од:

Бројот на потврдени жртви при уривањето на станбената зграда во Мајами достигна 90 лица, изјави денеска градоначалничката на округот Мајами-Дејд, Даниела Левин Кава.

Според Левин Кава, се уште се трага по 31 лице, за кои се стравува дека се загинати.

– Бројката е променлива и таа и понатаму ќе се менува со продолжувањето на потрагата, нагласи градоначалничката.

Истражните органи се уште не ја утврдиле причината за уривањето на зградата стара 40 години.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Скандал на аеродромот во Мајами: Вработените крадат од патниците

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Гол маж ги нападна посетителите на теретана во Мајами, го исфрлија надвор, но тогаш почна нов хаос

(ВИДЕО) Експлозија во Мајами: Две лица загинаа, тројца тешко повредени

Едно лице загина при уривање на зграда на Алјаска

Горан Наумовски

Уште еден напад на ајкула во Мајами

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Хеликоптер се урна меѓу луѓе на популарната плажа во Мајами

Ана Ололовска