ВИДЕО: Гол маж ги нападна посетителите на теретана во Мајами, го исфрлија надвор, но тогаш почна нов хаос

Од:

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа моментот кога гол маж ги нападнал посетителите на теретана во Мајами откако се обидел да користи опрема за вежбање, а потоа дивее низ улицата.

Неидентификуван вооружен маж упаднал во салата на УФЦ во центарот на градот во вторникот околу 21 часот. На видеото може да се види како се обидува да ги користи машините пред да се соблече и да влезе во расправија со другите членови на салата.

Персоналот го извлекол надвор од просториите, а потоа продолжил да напаѓа луѓе на улица. На снимката се гледа дури и како малтретира човек во инвалидска количка пред друг граѓанин да го удри со торба преку тилот.

Еден член на персоналот во теретаната изјави за Дејли Меил дека „нема поим“ зошто голиот маж го извршил нападот.

„Полицајците не знаат, но тој дефинитивно смислил нешто“, рече сведокот, кој побара да остане анонимен.

Полицијата соопшти дека реагирала на „повикот за интервенција во кризната состојба“, што укажува дека мажот имал ментална епизода.

На видеото се гледа како вооружениот напаѓач се обидува да влезе во неговиот автомобил кога се појавиле полицајците.

„Конечно се појавија полицајците и тој се обидува да влезе во својот автомобил“, се вели во описот.

На крајот, полицијата му ставила лисици на рацете и го однела на проверка на менталното здравје.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Експлозија во Мајами: Две лица загинаа, тројца тешко повредени

Уште еден напад на ајкула во Мајами

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Хеликоптер се урна меѓу луѓе на популарната плажа во Мајами

Ана Ололовска

Роднините на жртвите во урнатата заграда во Мајами ќе добијат повеќе од 150 милиони долари отштета

Катерина Павлова-Николовска

Бројот на жртви од уривањето на зградата во Мајами достигна 90 луѓе

Мајами: Бројот на загинати при уривањето на зградата се искачи на 78 лица