Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

Од:

Единаесет месечно бебе почина откако родителите го оставиja во жежок автомобил додека беа во црква во Флорида.

Полицијата доби повик од баптистичката црква Mount of Olives во Палм Беј. Според пријавата, бебето не реагирало. Според властите, бебето било оставено во возилото околу три часа додека неговите родители биле на миса, пишува Индипендент. Бебето од итните служби е пренесена во болница каде лекарите констатираа смрт.

– Ова е несреќа и упатуваме сочувство и молитви до семејството – изјави началникот на полицијата во Палм Беј, Марио Ауџело.

Истрагата е во тек, а полицијата не соопштува дали ќе биде поднесена пријава против родителите кои не се именувани.

Флорида е на второ место во САД по бројот на смртни случаи на деца во автомобили.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати