ВИДЕО: Тепачка во „КАМ“ маркет, вработен бил нападнат од купувач

Од:

Тепачка избила во „КАМ“ маркет кој се наоѓа во Дебар маало, помеѓу вработен и купувач. На снимката до која дојде „А1он“ се гледа како купувачот му се нафрла на вработениот, а негови колешки, се обидуваат да го оттргнат. Се слуша и звук на силен удар, пискање и извици „Не, не“ . Дел од останатите потрошувачи, панично се повлекуваат подалеку од местото каде се случува инцидентот. Случајот е пријавен и во полиција.

dobivaj vesti na viber

Според пријавата во МВР, касиер бил нападнат бидејќи на купувачот му кажал да стави заштитна маска, како што налагаат и мерките за заштита од ширење на коронавирус. Сѐ се случило во нешто пред 17 часот, а е пријавено, по затворање на маркетот во 22 часот.

„В.П.(22) од Скопје пријавил дека околу 16.50 часот додека ги извршувал своите работни активости како касиер во маркет на подрачјето на Центар влегло маж на возраст од околу 30 години без заштитна маска да пазари и од страна на неговата колешка му било укажано да стави заштитна маска поради запазување на здравствените протоколи. Тогаш лицето станало агресивно и физички ги нападнало“, велат од МВР за „А1он“.

Оттаму посочуваат дека се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Лишен од слобода разбојник во Кочани, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска