(ВИДЕО) Голем пожар во кинескиот трговски центар во Нов Белград

Од:

Пожар избувна во кинескиот трговски центар лоциран во блок 70 во Нов Белград. Причината за пожарот се уште не е позната.

На местото на настанот се упатени вкупно 46 пожарникари-спасувачи со 13 возила, а интервенцијата е во тек.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on

Им ја запалил влезната врата, кога излегол сопственикот го испрскал со спреј – уапсен 23 годишник во Валандово

Анита Петровска Рајковиќ

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ