Груби ги објави полициските униформи испишани на албански јазик: Уште една успешна мисија

Од:

Првиот вицепремиер Артан Груби во објава на социјалните мрежи ги покажа новите полициски униформи и симболи испишни и на албански јазик.

– Уште една успешно завршена мисија, како што ветивме. Веќе се спроведуваат во пракса измените на Уредбата за употреба на албанскиот јазик во полициските униформи и нивните симболи кои ги усвоивме претходно на владина седница, напиша Груби покрај објавените фотографии.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Цела влада на чело со Груби се собра за копање една дупка

Артан Груби: Законите за „Бехтел и Енка“ нема да паднат на Уставен

Орце Костов

(ВИДЕО) Груби од Прилеп: Ни свети Мицко нема да го запре проектот, качете се на возов кој оди кон Брисел

Орце Костов

Грковска: Антикорупциска сè уште не ја доставила претставката дека Груби го користи министерството за партиски средби

А1он

Ќе се работи 60 часа неделно на сите владини проекти, не само на „Бехтел и Енка“

Орце Костов

Груби во Министерството за политички систем држел партиски состаноци, Антикорупциска ќе ја алармира Грковска

Катерина Павлова-Николовска