Алесандар Николоски стана татко, неговата сопруга на свет го донесе Јосиф

Од:

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски стана татко. Неговата сопруга на свет го донесе Јосиф.

Радосната вест преку социјалните мрежи ја објави Николоски.

-Денес ја добивме најголемата радост! Се роди нашиот син Јосиф Николоски! Сопругата Александра и јас, како и цело семејство пресреќни!, пишува во својата објава Николоски.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Венко Филипче да ги даде уплатниците за џипот, и да каже како го набавил со плата

Горан Наумовски

Јаревски: Резултатот од министерувањето на Филипче, хациенда на Водно, луксузно Ауди Q8 и ограбена државна каса

Предраг Петровиќ

ВМРО-ДПМНЕ: Глупави се соопштенијата на СДС каде се тврди дека се криела средба со бугарскиот премиер

Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира, Владата ќе се пазари да добие повеќе километри за цената

Автопатот Кичево-Охрид да биде готов до 2026 година, новата власт ветува откочување на работите

Николоски: Вработените во Железници и во Пошта ќе земат плата, полицијата и обвинтелството ќе истражува за нивната презадолженост