zoran dzorlev

Македонија

„Танец“ се прости од Џорлев: Сочувство до семејството и колегите со кои ја делеше сцената

А1он
Ансамблот за народни игри и песни „Танец“ се прости од поранешниот директор, маестро Зоран Џорлев. Тие изразија сочувство до семејството и сите колеги со кого
Македонија

Јавноста се простува од Џорлев: Се спремавме да му се радуваме на животот, изгубивме редок пример на голем музичар и човек

Кристијан Ландов
Семејството, пријателите, соработниците, колегите музичари и сите поддржувачи на неговото лик и дело се простуваат од маестро Зоран Џорлев. Тажната вест прв ја објави Огнен
Македонија

Врвниот виолинист Зоран Џорлев ја изгуби битката со Ковид-19

А1он
На 53-годишна возраст почина македонскиот виолинист, вокален изведувач, професор, Зоран Џорлев. Семејството и пријателите се простуваат од него на социјалните мрежи. Меѓу нив и неговиот