Zoran Bozininovski

Македонија

Демократски сојуз: МВР да ги открие сторителите на физичкиот напад врз Зоран Божиновски

А1он
Демократскиот сојуз најостро го осудува крвничкото претепување на сопственикот на порталот “БУРЕВЕНИК”, Зоран Божиновски. Сметаме дека ваквиот мафијашки начин на пресметка, сериозно го нарушува правниот
Македонија

Претепан сопственикот на „Буревесник“, Зоран Божиновски

А1он
Сопственикот на порталот „Буревесник“ бил претепан синоќа од две лица пред зградата каде што живее во Битола. Бил примен во битолската болница и е пуштен