zamrznat imot

Свет

„Политико“: ЕУ замрзна руски имот во вредност од 68 милијарди евра

А1он
Европската Унија замрзна вкупно 68 милијарди евра руски имот, најмногу во Белгија, покажа интерниот документ на Европската комисија до кој дојде Политико. Белгија е на
Македонија

Се јави Груевски: Не знам чиј имот замрзнале, ама мој не е

А1он
Експремиерот и азилант во Унгарија, Никола Груевски, тврди дека новооткриените станови во случајот „Плацеви на Водно“, кои Обвинителството ги замрзна, не се негови. Со тоа,
Македонија

Судот им ги замрзна сметките и имотот на осомничените министри за земјоделство

Кристијан Ландов
На барање на Обвинителството за гонење за организиран криминал и корупција, судот им ги замрзна сметките и имотот на осомничените министри за земјоделство, потврдуваат од