vestacka intelegencija

Магазин

Тај Брејди: Вештачката интелигенција нема да ги замени луѓето

А1он
Во складиштата на „Амазон“ секогаш ќе имаат потреба од човечки кадар, нагласи Тај Брејди, главен технолог за роботика во таа компанија во интервју за Би-Би-Си.
Свет

Г-20 се согласија за правила при користење вештачка интелегенција

А1он
Учесниците на министерскиот состанок на земјите од Г-20 за прашањата на трговијата и дигиталната економија се договорија денеска за некои меѓународни правила при користењето технологии