uvoz na mandarini

Регион

Република Српска забрани увоз на мандарини од Турција поради присуство на пестициди

А1он
Фитосанитарната инспекција на Република Српска забрани увоз на 10.400 килограми мандарини по потекло од Турција, поради утврдено зголемено присуство на пестициди. Како што соопшти Инспекцијата,