trki

Магазин

ВИДЕО: Најбрзата баба на светот-на 83 години се трка со ламборџини

А1он
Соња М. Хајнигер има 83 години и би можела да ужива во пензионeрските денови на плажа. Сепак, таа одлучи наместо тоа да учествува на автомобилски
Македонија

Санкционирани 10 „диви тркачи“ на скопската обиколница

А1он
Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје вчера спровело акциска контрола
Спорт

Маленко: Пливачката федерација не стои зад маратоните што ги организира „криминална групација“

А1он
Претседателот на Пливачката федерација на Северна Македонија, Александар Маленко, денеска преку соопштение ја информира јавноста дека трките во рамките на „Македонскиот куп во далечинско пливање“,
Македонија

Полицијата казнила четворица тркачи со мотори од скопските улици

А1он
Полицијата соопшти дека вчера извршила целодневна контрола за да се откријат и санкционираат лица кои одржуваат трки по скопските улици, при што се изречени казни
Македонија

Полицијата казни моторџии кои организираат диви трки, констатирани им се низа прекршоци

А1он
Во акциска контрола спроведена синоќа на 18/19 јули во времето од 19,00 до 01,00 часот за откривање возачи на мотори кои организираат диви трки на
Спорт

ВИДЕО: На самиот крај на тркачкиот натпревар „Дејтона 500“, се случи несреќа

А1он
Познатиот тркачки натпревар во САД „Дејтона 500“ заврши во понеделникот откако по втор пат, Дени Хамлин го освои првото место. Тркачкиот натпревар „Дејтона 500“ не