tramp

Магазин

„Бабушки“ со ликот на Трамп се попопуларни во Москва

А1он
Сопствениците на продавниците на сувернири во центарот на Москва велат дека традиционалните руски кукли „Бабушки“ со ликот на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд
Свет

Бајден: Не треба сериозно да се сфаќаат коментарите на Трамп за НАТО

А1он
Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска им порача на балтичките држави дека САД ќе го почитува ветувањето оти НАТО ќе ги штити и истакна дека комантарите
Свет

Кампањата на Трамп во јули била двојно поевтина од онаа на Клинтон

А1он
Минатиот месец Доналд Трамп двојно ги зголемил трошоците за неговата кампања, но и на тој начин потрошил далеку помалку пари од Хилари Клинтон, пренесуваат американските медиуми.
Свет

Шефот на претседателската кампања на Доналд Трамп поднесе оставка

А1он
Пол Манафорд, шеф на претседателската кампања на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, денеска поднесе оставка на функцијата. – Пол Манафорд утрово поднесе
Свет

Угледни републиканци бараат да запре помошта за кампањата на Трамп

А1он
Повеќе од 70 угледни американски републиканци потпишаа писмо упатено до Националниот комитет на Републиканската партија, со кое бараат да се запре финансирањето и помагањето на
Свет

Познати републиканци повикаа да не се гласа за Трамп во име на безбедноста на САД

А1он
Педесеттина истакнати експерти за безбедност од Републиканската партија, меѓу кои и поранешен директор на ЦИА, го оквакификува кандидатот на републиканците за претседателските избори во САД,
Свет

Штајнмајер: Победа на Трамп би имала последици по трансатлантските односи

А1он
Евентуална победа на републиканскиот кандидат Доналд Транп на претседателските избори во САД во ноември годинава, би можела да има негативни последици врз трансатлантските односи, смета