anonimus

Магазин

(ВИДЕО) „Анонимус“ му објавија војна на Илон Маск: Уништуваш милиони животи, очекувај нѐ

А1он
Група која тврди дека е дел од движењето „Анонимус“, повика на „војна“ против Илон Маск, обвинувајќи го основачот на „Тесла“, меѓу другото, за манипулација со
Свет

„Анонимус“ сакаат да ги разоткријат сите злосторствата на полицијата

А1он
Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд ја поттикна хакерската група „Анонимус“ повторно да се активира и вети дека ќе открие бројни злосторства извршени од полицијата во
Свет

Анонимуси ја презедоа контролата врз нацистички сајт

А1он
Познатата активистичка група Анонимуси ја презеде контролата врз еден од најпознатите сајтови на нацистите, пишува британскиот весник „Индепендент“ и додава дека до преземањето на неименуваниот
Свет

Анонимуси со закани за Трамп

А1он
Хакерската грипа Анонимус објави заканувачки предупредувања до новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, истакнувајќи дека ќе зажали во следните четири години. Анонумус на Твитер објави повик
Свет

ОН започнаа истрага за нападот врз хуманитраниот конвој во Сирија

А1он
Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун денеска соопшти дека Светската организација започнала истрага за нападот врз конвојот со хуманитрана помош во Сирија на 19 септември,
Свет

Анонимуси открија идентитетот на членови на Кју Клукс Кланот

А1он
Хакерската група Анонимуси соопшти дека открила детали за идентитетот на околу илјада лица, осомничени дека се симпатизери на расистичкиот американски Кју Клукс Клан (ККК). Ваквиот