Анонимуси со закани за Трамп

Од:

Хакерската грипа Анонимус објави заканувачки предупредувања до новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, истакнувајќи дека ќе зажали во следните четири години.

Анонумус на Твитер објави повик до своите следбеници да откријат каков било евентуално компромитирачки материјал за Трамп.

– Ова повеќе не се осумдесетите, информациите не исчезнуваат, се е тука. Ќе зажалите следните четири години, напиша хакерската група на Твитер.

Трамп е познат по што што често пишува на Твитер, но се уште не ја коментирал заканата.

Би можело да ве интересира

Гардијан: Путин им наредил на руските разузнавачки служби да овозможат победа на Трамп на изборите во 2016 година

Ана Ололовска

Не планирав државен удар во случај да победи Бајден, се брани Трамп од последните обвинувања

Жарко Настоски

ВИДЕО: Мел Гибсон му салутираше на Трамп

Ана Ололовска

Компанијата на Трамп и нејзиниот финансиски директор обвинети за серија криминални дела

Ана Ололовска

Покренати обвиненија против финансискиот директор на компанијата на Трамп

Ана Ололовска

Трамп веќе одлучил дали ќе се кандидира на изборите во 2024 година, но не кажува каква е одлуката

Ана Ололовска