trajce neskovski

Македонија

Заев: Загубата на Трајче Нешковски е загуба и за нашата држава, за македонското здравство

А1он
Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на СДСМ и
Македонија

Лекарска комора: Медиумите да се воздржат од коментари за сообраќајката на Рузвелтова до официјалните информации од Судска медицина

А1он
Лекарска комора на Република Северна Македонија реагира на пишувањата по социјалните мрежи околу смртта на д-р Трајче Нешковски по собраќајката која се случила откако добил
Македонија

МВР со детали за вчерашната сообраќајка на „Рузвелтова“

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска излезе со информации за вчерашната сообраќајка на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје, во која почина 32-годишниот доктор Трајче Нешковски. Сообраќајката
Македонија

32-годишниот Нешковски од СДСМ, пулмолог и раководител на Ковид-единицата е жртвата од сообраќајката на „Рузвелтова“

А1он
Во денешната тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“ околу 16.30 часот, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален секретар
Македонија

ВИДЕО: Сообраќајна несреќа на „Рузвелтова“, две лица пренесени на Ургентен

Горјан Грнчаровски
На булеварот „Франклин Рузвелт“ во центарот на Скопје дојде до сообраќајна несреќа откако се судрија два автомобила, „Опел“ со струмичка ознака и „Цитроен“ со гостиварска