tot

Македонија

Убиството на ракометарот ќе го суди судијката која изрече условна за несреќата кај „Млечен“ каде имаше загинат

Кристијан Ландов
Судијката Елена Илиевска Јосифовиќ ќе им суди на Анџело Ѓорѓиевски од Волково, Клементина Лефковска од Драчево и Андреј Костовски од Ново Село за убиството на
Македонија

Обвинение за убиството на Денис Тот: Од ударите паднал во кома, а потоа починал

Кристијан Ландов
Првоосомничениот за убиството на Тот, Анџело Ѓорѓиевски од Волково, второосомничената Клементина Лефковска од Драчево и третоосомничениот Андреј Костовски се гонат за убиството на ракометарот Денис
Македонија

Убиството на Тот стигнува пред суд, се чека Судска медицина да каже дали бил свесен по ударите од осомничените

Кристијан Ландов
Предметот за убиството на ракометарот Денис Тот е во завршна фаза. Ова за „А1он“ го потврди првиот човек на Основното јавно обвинителство Скопје, Гаврил Бубевски.
Македонија

Што се случувало вечерта и зошто е убиен Тот: Од дружба и пиење во диското, до смртоносни боксови и клоци

Ракометарот Денис Тот од дискотеката излегол во друштво со осомничните за неговото убиство по три часа забава. Тие имале резервација, пиеле виски и Ред бул,