titianik

Македонија

Продолжува судењето за „Титаник“

А1он
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува денеска во Основниот кривичен суд Скопје. Ова е трето рочиштте за „Титаник“ неделава по едномесечната
Македонија

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Титаник“ и „Титаник 3“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд Скопје продолжува судењето за случаите „Титаник“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Титаник“ се наоѓа доказна постапка, а на минатото