tetovo

Македонија

Во Тетово откриени три објекти кои нелегално приредувале игри на среќа

А1он
Полицијата при извршени контроли во три објекти во Тетовско пронајде и одзеде повеќе покер апарати каде нелегално се приредувале игри на среќа. Како што соопшти
Македонија

ДУТ доби лабораторија за испитување на градежни материјали

А1он
Денеска беше промовирана нова лабораторија за контрола и испитување на градежните материјали во рамките на Факултетот за применети науки на Државниот универзитет во Тетово. На
Македонија

ВИДЕО: Фрлена „жива“ пред канцеларијата на УЈП во Тетово

А1он
Локва со должина од околу 10-тина сантиметри за која се претпоставува дека е токсичниот течен метал жива, била фрлена пред тетовската канцеларија на Управата за
Македонија

Во Тетово продолжува проектот за правилно паркирање

А1он
Продолжуваат активностите во рамки на превентивно-едукативниот проект „Научи како правилно да го паркираш своето возило“, чии носители се Секторот за внатрешни работи Тетово, тетовската локална самоуправа
Македонија

Тричасовни рестрикции во водоснабдувањето во Тетово

А1он
Работната единица Водовод при Јавното комунално претпријатие во Тетово почна со тричасовни рестрикции во водоснабдувањето, од 1 до 4 часот по полноќ. Според раководителот на
Македонија

Општина Врапчиште незаконски избра заменик-градоначалник

А1он
Советниците на Општина Врапчиште избраа свој заменик-градоначалник. Оваа одлука, која се усвои за време на редовната седница на Советот, е спротивна на Законот за локална самоуправа.