test

Свет

Американските власти го одобрија брзиот тест за коронавирус што ќе чини само пет долари

А1он
Американската Управа за храна и лекови (ФДА) издаде одобрение за итна употреба на брзиот тест за Ковид-19 на компанијата „Лаборатории Абот“. Тестот е наречен „BinaxNOW
Свет

ВИДЕО: Тест што за помалку од секунда го открива коронавирусот

А1он
Најголемата клиника во Израел соопшти дека развила тест за коронавирус кој дава резултат за помалку од една секунда, јавуваат локалните медиуми. Пациентите ја измиваат устата
Македонија

Грција воведува нови рестрикции за влез во земјата преку „Евзони“

А1он
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од страна на грчката гранична служба од граничниот премин „Евзони“