tenis zeni

Спорт

Ѓорческа остана без пласман на главниот турнир во Биел Биене

А1он
Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа денеска е поразена од во третото квалификациско коло на ВТА турнирот во Биел Биене (Швајцарија) што се игра за награден
Спорт

Ѓорческа ќе игра во финалето во двојки на фјучрс во Италија

А1он
Македонската тенисерка Лина Ѓорческа заедно со Американката Бернарда Пера се пласираа во финалето на фјучрсот во Италија што се игра за награден фонд од 25.000
Спорт

Победа и пораз на Ѓорческа на стартот од фјучрсот во Италија

А1он
Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со пораз во поединечна конкуренција и победа во двојки го почна настапот на фјучрсот во Италија што се игра за
Спорт

Познати четвртфиналните двојки кај тенисерките на турнирот во Мајами

А1он
Познати се осумте тенисерки кои ќе играат во четвртфиналето на ВТА турнирот во Мајами. Последна место во четвртфиналната фаза избори Венус Вилијамс (САД) која ноќеска