wimbledon

Спорт

Вимблдон оди чекор понатаму – Медведев е пред суспензија

А1он
Челниците на Вимблдон се посериозни да не дозволат руски и белоруски тенисери да играат оваа година. Причината поради која организаторите на овој Грен слем сакаат
Спорт

ВИДЕО: Федерер и Вимблдон со порака до љубителите на тенисот

А1он
Поради пандемијата од коронавирус, годинава нема да има Вимблдон и љубителите на тенисот нема да можат да аплаудираат на своите миленици во Лондон, но организаторите
Спорт

Директорот на Вимблдон: Се надевам дека Федерер и Серена ќе играат во 2021 година

А1он
Директорот на едно од најпрестижните натпреварувања во светскиот тенис – „Вимблдон“ – Ричард Луис изрази надеж дека турнирот во 2021 година ќе биде посилен од
Спорт

Изнер: Поради мене е воведено новото правило на Вимблдон

А1он
Американскиот тенисер Џон Изнер ја поздрави одлуката на менаџментот на Грен слем турнирот Вимблдон, да се воведе тај-брејк во петтиот сет при резултат 12:12. Новото
Спорт

Надал: Не сакам да играм со Федерер во финалето, не сум глупав

А1он
Рафаел Надал беше во одлично расположение по неговата победа денес на „Вимблдон“. Шпанецот денес немаше проблеми против австралискиот талент Алекс Де Минор и го победи