tancfest

Култура

Со „Man Rec” и „Не ми ги допирај очите“ вечер се затвора Танц Фест 2021

А1он
„Man Rec” на французинот Амала Дианор и „Не ми ги допирај очите“ на македонската кореографка Адријана Данчевска вечер ќе го крунисаат годинешното издание на Танц
Култура

„Танц фест“ од 4 до 23 април во МНТ

А1он
Со танцовата претстава „Орландина“ на 4 април во Македонскиот народен театар во Скопје, свечено ќе биде отворен Танц Фест 2018. Организаторите на фестивалот најавуваат програма