tancfest

Култура

Фабио Либерти добитник на наградата „Златна пеперутка 2017“

А1он
Младиот Фабио Либерти од Италија ја доби наградата за најдобар короеграф „Златна пеперутка 2017“ на синоќешната гала вечер на Интернационалиот натпревар за млади кореографи „Танц
Култура

Француската претстава „Пиксел“ ќе го отвори 13. „Танц фест“

А1он
Со француската претстава „Пиксел“ во кореографија на Мурад Мерзуки, вечер во Македонскиот народен театар ќе биде отворен 13. Фестивал на современ танц „Танц фест“. Организаторот