super boul

Свет

(ВИДЕО) Крвав напад на парадата на победникот на Супербол, напаѓачот го совладаа навивачите

А1он
Едно лице загина, а 21 беа повредени во напад во Мисури на крајот од победничката парада на Канзас Сити Чифс, кои го освоија овогодинешниот Супербол.
Магазин

Ријана одби да настапи на „Супер Боул“ и го поддржа Каперник

А1он
Поп-ѕвездата Ријана одби да биде главен изведувач на музичкиот спектакл, што традиционално се одржува на полувремето на „Супер Боул“, изразувајќи му на тој начин поддршка