kanzas

Свет

(ВИДЕО) Крвав напад на парадата на победникот на Супербол, напаѓачот го совладаа навивачите

А1он
Едно лице загина, а 21 беа повредени во напад во Мисури на крајот од победничката парада на Канзас Сити Чифс, кои го освоија овогодинешниот Супербол.
Свет

Тинејџер во САД отишол да ги земе браќата па влегол во погрешна куќа, сопственикот го застрела

А1он
16-годишниот Ралф Јарл бил застрелан во главата откако влегол во погрешна куќа за да ги земе своите помали браќа близнаци. Пукањето се случило во четвртокот
Свет

Канзас гласаше против ограничување на правата на абортус

А1он
Граѓаните на американската сојузна држава Канзас синоќа на референдум се изјаснија против обидот за укинување на уставната заштита на правото на абортус, во првото изјаснување
Свет

Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

А1он
Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град. Вкупно девет лица