srbija

Регион

Србите од Косово бараат да се испита улогата на Тадиќ

А1он
Српскиот национален совет на Косово оцени дека средбата на поранешниот претседател на Србија Борис Тадиќ и премиерот на Косово, Хашим Тачи претставува продолжение на погубната
Регион

Гордон: Србија ќе мора да се помири со независноста на Косово

А1он
Помошникот американски државен секретар, Филип Гордон денеска во Дубровник изјави дека САД очекуваат нормализација на односите меѓу Србија и Косово. „Ни ние ниту ЕУ не